Facebook sukūrė platformą, su kuria kompanijos gali pasidalinti informacija apie saugumą tam, kad geriau atremtų kibernetines atakas.
Kai kurios kompanijos taip pat dalinasi informacija apie atakas, bet tai palieka juos aklus kitoms atakoms ant kitų kompanijų pramonės šakoje.
Facebook antradienį atskleidė naują savo platformą, ThreatExchange. Mintis už to viso šito gimė prieš daugiau kaip metus, kai kelios interneto kompanijos, apimant Facebook, bandė sustabdyti BotNet.
“Per mūsų diskusijas, tapo aišku, kad, ko mums reikėjo buvo geresnis modelis grėsmės pasidalinimui“ – teigia Mark Hammell, Facebook komandos vadybininkas.
ThreatExchange remiasi Facebook egzistuojančią infrastruktūrą ir suteikia kompanijoms APIs (taikomojo programavimo interfeisui) abejojimu ar išsiųsti naujus grėsmės duomenis.
„Šioje platformoje yra taip pat kontroliavimo mechanizmai, kurie leidžia kompanijoms tiktai pasidalinti tam tikra informacija su rinktinėmis grupėmis , pavyzdžiui tie, kurie patiria tą pačią svarstomą problemą“ – pasakė Mark Hammell.
Twitter, Yahoo, Tumblr ir Pinterest buvo ankstyvi šios programos dalyviai ir išbandė platformą.
Organizacijos, kurios nori prisijungti prie programos gali užpildyti formą ThreatExchangesvetainėje.
Mūsų tikslas yra, kad organizacijos visame pasaulyje panaudotų ThreatExchange, kad pasimokytų vienas iš kito ir padarytų jų sistemas saugesnes, pasakė Mark Hammel.
“Tai yra grožis dirbant išvien ant saugumo. Kai viena kompanija pasidaro stipresnė, likusi dalis mūsų – taip pat.”
Šaltinis: Coleris.lt