Šiais laikais, kai internetinis socializmas yra taip išplitęs ir internetas daugeliui iš mūsų yra kaip antri namai, savo privatumą išsaugoti darosi beveik nebeįmanoma. Ne naujiena, jog Įvairius duomenis apie mus jau seniai renka įvairios institucijos, pavyzdžiui bankai, kai atsiskaitome už įvairias paslaugas jų kortelėmis. Duomenis apie mus taip pat renka ir socialiniai tinklai, tokie, kaip Facebook'as ir Google. Tiesa, kokius tiksliai duomenis yra surinkusi Google apie jus, galima nesunkiai sužinoti.
Tereikia prisijungus prie savo Google paskyros nueiti į skelbimų skiltį: Skelbimų nustatymai ir galėsite pasitikrinti ką apie jus žino Google. Tai yra nuspėjamas jūsų amžius, lytis ir pomėgiai. Šią informaciją google apie jus surinko fiksuodama kiekvieną jūsų žingsnį internete, tad pasitikrinkite kiek gi tiesos apie jus yra surinkusi Google.
Kam Googlei reikalingi šie duomenys ?
Viskas yra dėl reklamos ir pinigų. Tikriausiai visi gerai žinote didžiausią pasaulyje internetinės reklamos tinklą Google Adsense. Šios kompanijos reklaminius skydelius talpina daugybe internetinių svetainių. Kad reklama būtų efektyvi, Google privalo žinoti kuo jus domitės. Tuomet tinklapiuose rodoma reklama labiausiai atitiks jūsų interesus. Iš tikrųjų dėl šio dalyko išlošia visi. Googles reklamos tinklo efektyvumas ir produktyvumas išauga, o svetainių lankytojams būna pateikiamos kuo tikslesnės ir iš tiesų kartais jiems naudingos reklamos.
Todėl man asmeniškai netrukdo, kad Google žino jog pavyzdžiui aš domiuosi internetiniu darbu, verslu, automobiliais, motociklais ir informacinėmis technologijomis. Neretai būna taip, kad būdamas įvairiose svetainėse pamatau išties mane dominančią reklamą, ją paspaudžiu ir surandu arba sužinau sau naudingų dalykų.
Taigi, ką manote apie tai jūs ir kaip tiksliai Google yra surinkusi informacija apie jus ?